معرفی سرمایه گذار جدید ساخت مجتمع فولاد بافت

شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان به عنوان سرمایه گذار جدید مجتمع فولاد بافت معرفی شد.

روند ساخت مجتمع فولاد بافت با تعیین سرمایه گذار جدید  ازسر گرفته شد.

در نشست سرمایه گذاران مجتمع فولاد بافت که با حضور معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت برگزار شد شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان به عنوان سرمایه گذار جدید مجتمع فولاد بافت معرفی شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان گفت :مجتمع فولاد بافت در دو مرحله تکمیل خواهد شد؛ در مرحله اولیه بخش احیا که ۷۸ درصد پیشرفت  دارد با ۲۰۰میلیارد تومان تکمیل و تا پایان سال افتتاح می شود.

مهدی جهانگیری افزود : در مرحله دوم نیز با صرف هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش ذوب یا گندله سازی که حدود ۱۲ درصد پیشرفت دارد تکمیل خواهد شد.

وی همچنین از ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲۵۰ نفر در بخش اولیه احیاء و ۱۲۵۰ نفر در بخش گندله سازی خبرداد.

جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در حاشیه این نشست گفت : دولت برای ساخت مجتمع فولاد بافت تاکنون بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری ارزی و ریالی کرده است اما به علت مشکلات مالی تکمیل آنرا به بخش خصوصی واگذار کرد.

ساخت مجتمع فولاد شهرستان بافت با ظرفیت تولید سالیانه ۸۰۰ هزار تن، از سال ۸۶ و با اعتبار اولیه ۴۰۰ میلیارد تومان آغاز اما به علت بروز مشکل در تامین اعتبارات دولتی روند احداث آن متوقف شد.

این مجتمع پارسال  به یک سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شد اما این سرمایه گذار نتوانست روند تکمیل مجتمع را آغاز کند.

ماده خام کارخانه فولاد بافت از مجتمع سنگ آهن گل گهر سیرجان تامین خواهد شد.

مهدی جهانگیری، رئیس هیئت مدیره شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان

,

قرارداد میتال با گروه مالی گردشگری

غول صنعت فولاد جهان در ایران

folder_openاخبار
turned_in_not,
تولید و مصرف فولاد امروزه، یکی از شاخص های اصلی توسعه یافتگی کشورها و جوامع به شمار می آید. حضور صنعت فولاد در یک منطقه بر فرایند توسعه، فرهنگ، سطح دانش، اشتغال زایی، پژوهش، آموزش و تجارت آن منطقه تاثیر بسزایی دارد. در واقع در اقتصاد امروز جهان صنایع فولادی را مادر صنایع دانسته و…

فولاد شاهین بناب

folder_openپروژه ها
turned_in_not, , ,
توضیحات پروژه فولاد شاهین بناب این شرکت به عنوان نخستین شرکت تابعه مجتمع فولاد بناب ، دارای دو خط تولید نورد گرم میلگرد در حال تولید و یک خط در حال راه اندازی می باشد . خطوط در حال تولید این شرکت با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن در سال ، انواع میلگرد آجدار ساختمانی از…
فهرست